17.2. 2013 Poříčí - Baníček 3:1 (1:0)
Sestava:
Novák - Garček, Slavíček, Brát, Pich - Balcar, Hanák, Černý, L. Bareš - Krátký, B. Bareš
Víťa Prouza a Lukáš Marvan odehráli druhý poločas

První setkání s balónem v letošním roce mimo halu nedopadlo dle představ. Soupeř byl prakticky po celé utkání lepším týmem a zasloženě vyhrál, koneckonců i naši branku si hráči Poříčí vstřelili sami, my si prach necháváme na důležitější zápasy, snad . V utkání jsme vyprodukovali spoustu chyb, nepřesností a koneckonců ani fyzická připravenost není ještě vyladěná na mistrovká utkání.
Další utkání se Studánku 10.3. už by mělo napovědět něco víc, bude se hrát také v Trutnově na UMT.

Červené karty: 0
Počet odpískaných penalt ve prospěch: 3 (2 proměněné)
Počet odpískaných penalt v neprospěch: 2 (1 proměněná)

(1:2)
Sestava: Středa - Kafka, Slavíček, Brát (C), Pich - Vítek (88. Turek Vl.) , Černý, Turek R., Bareš L. - Krátký, Bareš B. (46. Hanák)
Branky: Bohouš Kafka z pen., Luboš Bareš
Rozhodční: Nývlt
ŽK: 1:2
Do  posledního utkání podzimní části OP jsme si stanovili jasný cíl. Spravit si náladu po silně nepovedeném domácím utkání s Podhůřím. Zdaleka ne vše se nám povedlo, těžký terén nahrával spíše domácím bojovníkům. V každém případě jsme si připsali další tři body a do zimní přestávky jdeme z druhého místa.
Ideální vstup do utkání - 3.minuta a za ruku domácích se píská penalta. K té se nikdo z našich borců neměl, tak vzal na sebe zodpovědnost Bohouš Kafka a s naprostým klidem zkušeného kanonýra proměňuje - 0:1. V dalších minutách jsme byli stále lepším týmem, druhá branka ale potřebný klid nedodala - hlavně tisíciprocentní šance Béda Bareše po centru jeho bráchy Luboše měla skončit v síti. Samozřejmě a zákonitě přišel trest - po zbytečném faulu v blízkosti šestnácky domáci zahráli standardku výborně a srovnali na 1:1. Obdržená branka nás nijak nesrazila dolů a dále jsme se tlačili do zakončení, hlavně dvojce útočníků se předbíhala, která vyloženější šance se dá zahodit - do sobotního utkání si kluci střelecké kopačky rozhodně neobuli (a to ještě Černoch netušil, že se v druhé půlce přidá k našim dvou snajprům s plným zásobníkem slepých nábojů ).
Důležitý druhý gól přišel po centru Filipa Krátkého ve 29. minutě, kdy vyslal své dělo vstříc vlnící se síti Luboš Bareš - 1:2.
Domácí se dostávali k naší brance sporadicky, ve 36. minutě zahrávali domácí další volný kop z velkého čtvrce a Pavel Středa musel na těžkém terénu vytáhnout brilantní zákrok, zbytek první úůle už nic zajímavého nenabídl. Do hry přišel Honza Hanák, od kterého jsme si slibovali potřebný klid a přehled v rozehrávce, ale bohužel ani avizovaná změna moc pozitivního nepřinesla.  V 85. minut vystrčili růžky domácí a málem se dočkali vyrovnání. Jen díky skluzu Jardy Picha zůstalo skóre v náš prospěch. Konec utkání jsme si pohlídali a vítězství udrželi.
Výkon nebyl z říše snů, nicméně za bojovnost a nasazení je třeba pochválit Zbyňka Vítka a Filipa Krátkého, jako po celou sezónu spolehlivý Pavel Středa, který v kritické chvíli mančaft podržel.

Pár řádku na závěr sezóny:

Pokud by někdo po prvním kole a výprasku v Kalné řekl, že Baníček bude po půlce sezony na druhém fleku a jako jediný porazí ambiciózní rezervu z Trutnova, tak by byl většinou považovaný za blázna - nicméně je to realita a výborná pozice do jarních bojů. Teď je třeba si v klidu odpočinout, doléčit bolístky a připravit se na jarní část OP. Je na nás abychom si určili s jakým cílem do těchto zápasů půjdeme. Je zde možnost dát větší prostor mladým - Víťa Prouza, Martin Hofman, Jíňa Dědek šanci můžou odstat i hráči, kteří toho mnoho neodehráli - Vojta Balcar, Kuba Frýba nebo bude snad comeback někoho dalšího? - Jarda Šimek, Petr Křeťan. Variant hodně a je hlavně na starších hráčích, aby se pověnovali rodinám, od fotbalu si odpočinuli a s dalšími zápasy i potlačili svoje ego, protože některé situace nebyly vyřešeny zrovně správně - asi každý ví. Dále víme, kde máme bolavá místa - proto už teď by se všichni mohli těšit na jaro - předpokládám, že se velká část přípravy bude točit okolo ofenzívy a zlepšení produktivity.

Teď už nám nezbývá nic jiného, než řádně ukončit podzim tradiční zábavou u Vlčků, a to 23.11.2012 s doprovodu rtyňských borců z Pěny - prostě večer plný mistrů :-), samozřejmě za podpory všech FANS a výboru.
Je třeba se této role zhostit řádně a nic nepodcenit, aby i Alenka u Vlčů věděla, zač je toho rtyňský Baníček loket.

Zpracoval Petr Garček

Baník - Podhůří 3:2 (2:1)
Branky: 2x Krátký, Vítek - 2x E. Zdržálek
Rozhodčí: M. Říha.
ŽK: 1:0, ČK: 0:0.
Diváků: 40.

Sestava: Středa - Kafka, Slavíček, Brát (C), Pich - Hanák, Černý (66. Hofman), Turek R., Bareš L. - Krátký (88. Balcar), Bareš B. (50. Vítek)

Ve Rtyni se odehrálo utkání průměrné úrovně plné nepřesností na obou stranách, které ničím nepřipomínalo, že se střetly celky z opačných pólů tabulky. Domácí sice vybojovali povinné tři body, ale vlažným výkonem s neproměněním stoprocentních šancí připustili v závěru naprosto zbytečné drama. Hrstku přihlížejících věrných fanoušků tak v posledním domácím představení podzimu fotbal rozhodně nenadchl.

Baníček - Strážné 4:1   (1:1)
Sestava: Středa - Kafka, Slavíček, Brát (C), Pich - Vítek (50. Černý) , Hanák, Turek R. (85 Turek Vl.), Bareš B. - Krátký ( 25. Hofmann), Bareš B. (90. Petr)
Branky: vlastní, Pich, Hanák, Turek Vl. pen
Rozhodčí: p. Šolc OP Náchod
ŽK: 1:3

Do utkání jsme vstoupili s jasným cílem - uhájit 100% domácí bodový ziskv podzimní části sezony, to jsme zvládli, ale výsledek se nerodil určitě snadno. Hosté předvedli, že fotbal hrát umí a konenčný výsledek je pro ně možná až moc krutý. Pojďme ale popořádku od první minuty.
Od prvních minut jsme byli aktivní, za což nám byl ve 3. minutě odměnou vlastní gól Strážného po skrumáži při rohovém kopu. I nadále jsme měli chuť a snahu tlačit se do zakončení, ale tentokrát i jindy velmi přesně a hlavně efektivně střílejícího Honzu Hanáka zrazovala koncovka, jeho střely neměly potřebnou razanci ani přesnost. Jindy jsme zkazili finální přihrávku, případně jsme zbytečně chtěli dovést balon až do kasy. Následoval trest, kdy po zaváhání na levé straně zkušených borců H. Hanáka a J. Picha, hráč hostů pohodlně odcentroval a útočník přesnou, ikdyž poněkud šťastnou střelou vyrovnal, na kluzkém terénu neměl brankář Středa šanci - bylo vyrovnáno 1:1. Aby toho nebylo málo, o pár minut se zranil Filip Krátký a do útoku musel jít bejamínek Martin Hofmann. Do poločasu se už toho mnoho nestalo.
Přestávka domácím očividně pomohla, bouřka v kabině, kde bylo volume hodně vpravo zafungovala a každý hráč dělal pro úspěch týmu své maximum. V 50. minutě vyběhl místo bojovníka Zbyňka Vítka na trávník kreativní Radek Černý, který úvodní dějství změškal kvůli pracovním povinnostem. Jeho přítomnost pomáhala naší ofenzivě, ale ne a ne strhnout vedení opět na naši stranu. V obrovské šanci se ocitl Béda Bareš - břevno. Vytoužené branky jsme se dočkali v 70.minutě, kdy na přesný roh Dušna Brát naskočil Jarda Pich a poslal smrtelné kladivo do branky Strážného - 2:1 a fotbalová paráda domácích. Strážnému jsme povolil víceméně jen jednu standardku, ale ze skrumáže z ní hosté nic nevytěžili, naopak v 81.minutě se prosadil střelou zpoza vápna Honza Hanák a o výsledku bylo rozhodnuto. Ještě v nastaveném čase podtrhl svůj perfektní výkon Jarda Pich svým průnikem do velkého vápna, kde byl faulován a z nařízeného pokutového kopu upravil na konečných 4:1 s přehledem matadora a zkušeného střelce Vláďa Turek, což ocenil domácí kotel velkým aplausem. Díky jemu i Jirkovi Petrovi za pomoc v sobotním utkání (ještě se kluci hrajou dvě kola, tak s tím tak trochu počítejte ).
Hráči Baníčku celé utkání bojovali, v první půlce nás srážela hlavně nepřesnost a chyby v rozehrávce, do druhé půlky jsme se zlepšili a odměnou nám byly tři brakny v síti hostů - domácí tvrz tedy dále stojí neochvějně bez ztráty jediné kytičky. V dalším kole jedeme do Volanova, který šokoval okres výhrou v Kunčicích. Výsledek pro nás musí být jasným varováním. Budeme rádi, za každého fanouška, který si najde v sobotu cestu do Volanova - začátek je již ve 14.30 !!!

Kocbeře - Rtyně 2:1 (1:1)
Sestava:
Středa - Garček (86. Žďárský), Slavíček, Brát (C), Pich - Vítek, Turek, Černý, Bareš L.(46. Kafka) - Bareš B. Krátký
Branka: Vojtíšek, Šmíd - D.Brát
Rozhodčí: Materna (OFS Jičín)
ŽK: 1:2, ČK: 0:0
Diváků: 90 z toho 20 fanoušků ze Rtyně - DĚKUJEME

Utkání o průběžné první místo v tabulce okresního přeboru nabídlo fotbal plný osobních soubojů, velkého nasazení a nakonec i vítězný gól v samotném závěru zápasu. Již ve 2.minutě se hosté dostali do vedení zásluhou svého kapitána Dušana Bráta, když jím rozehraná standardní situace zapadla nikým netečována za záda domácího brankáře - 0:1. Domácí hráči vstoupili do utkání hodně nažhaveni a jejich včasné a důrazné napadání dělalo hostům v jejich rozehrávce velké problémy. Kocbeře svůj důraz uplatnili i před vstřelením vyrovnávající branky v 11.minutě, kterou vsítil Vojtíšek - 1:1. Na hřišti se bojovalo o každý centimetr a těžký terén někdy nadělal problémy oběma týmům. Hosté mohli jít do vedení zásluhou Krátkého, který se nachvilku zjevil sám před brankářem, ale míč ho při zpracování neposlechl natolik, aby svoji střelu mohl nasměřovat mezi tři tyče. Záhy se Baník dostal do další šance, když se z levé strany na dostřel domácí branky dostal L.Bareš, ale jeho pokus, ani následné tři dorážky přes hradbu těl do sítě neprošli. Domácí na druhé straně také zahrozili, ale vždy rtyňská obrana přispěchala se včasným zákrokem nebo vše vyřešil brankář Středa. Do kabin se šlo za nerozhodného stavu.

Druhý poločas začali lépe domácí a již v tomto duchu pokračovali až do konce zápasu. Hosté se v druhém poločasu na dostřel kocbeřské branky již moc nedostávali, ale vzadu působili jistě. Rohové kopy byly velkou zbraní domácích, přesto zatím bez gólového efektu. Při jedné střele ze střední vzdálenosti se musel hodně natahovat Středa, aby vytěsnil domácí pokus o vstřelení vedoucí branky. V další šanci zdejší Jiskry se vyznamenal opět Středa, když vychytal domácí nájezd. V okamžiku když se již zdálo, že zápas dojde do penaltového rozstřelu, přišel rozhodující moment utkání. V 86.minutě podklouzl Středa ve snaze chytit domácí střelecký pokus, který sice ještě dokázal před dotírajícím útočníkem vyrazit, ale z následného rohového kopu rozhodl o osudu sobotního utkání a třech bodech pro domácí mužstvo hlavičkou Šmíd - 2:1.

V utkání byl Baníček blízko zisku minimálně jednoho bodu, přesto odjel s prázdnou. Nutno dodat, že pokud si nějaké mužstvo zasloužilo v utkání zvítězit, tak to byli právě domácí. V utkání sice moc fotbalových kombinací diváci neviděli, přesto se zápas odehrál ve velkém nasazení a bylo znát, že se potkala mužstva z čela tabulky. Je potřeba také zmínit, že se odehrál zápas ve velké slušnosti, bez hádek, strkanic a nějakých zbytečných faulů, prostě se obě mužstva soustředila jenom na fotbal. Baník čekají poslední tři zápasy se soupeři z opačné poloviny tabulky a tak je potřeba přistoupit k utkání ještě zodpovědněji a dokázat, že minulé výsledky nebyly dílem náhody.
Pokud někdo vyčníval svým výkonem nad ostatní, tak je to Pavel Středa, bez kterého by bylo o výsledku rozhodnuto mnohem dříve a je škoda, že mančaft mu nepomohl dotáhnout zápas k vítězství, případně k bodovému zisku.

Kunčice - Baníček 4:2 (1:1)
Branky: J. Jeřábek 2, Petrák, Jílek - Černý, Vítek
Rozhodčí: Mokošín (OFS Jičín)
ŽK: 3:0, ČK: 0:0
Diváků: 50
Sestava: Středa - Hanák, Slavíček, Brát (C), Pich - Vítek, Turek, Černý, L. Bareš - Krátký, B. Bareš
Střídali: Garček, Žďárský, Kafka

Referát: Sobotní utkání začalo převahou domácího celku a hosté se nemohli dlouho dostat do hry. Kunčice byli u míče rychleji a svým důrazem získávali i spousty odražených balónů. Přesto to byli hosté, kteří se v utkání dostali do vedení. V 11.minutě Turek krásnou přihrávkou za obranu vysunul Černého, který chladnokrevně zakončil střelou k tyči - 0:1. Branka domácí celek trochu přibrzdila a chvilku trvalo, než se Kunčice dostali opět do tempa. Hosté mohli několikrát jít do rychlého brejku nebo aspoň do přečíslení, ale vždy je zastavil praporek pomezního. Hostující Černý se při jedné příležitosti proháčkoval až před domácího brankáře, ale pěkná individuální akce postrádala zakončení. Ve 31.minutě se ke standardní situaci postavil Kracík a trefil břevno hostující branky. Z další akce se ale domácí již dočkali, rtyňská obrana nepohlídala náběh na zadní tyč a bylo vyrovnáno - 1:1. Ve 43.minutě se mohla Rtyně dostat opět do vedení, a to když Krátký předložil na malé vápno míč B. Barešovi, ten ale netrefil téměř prázdnou branku. Ani na druhé straně se skóre neměnilo, jelikož Středu zachránila tyč.

Druhý poločas opět začali lépe domácí hráči a gól visel na háčku. Po zhruba desetiminutovém tlaku hra obou celků uvadla a na hřišti se jakoby nic nedělo. Hosty mohl dostat do vedení Krátký, který se zjevil na velkém vápně sám před brankářem, ale slabou střelu nasměřoval přímo do náruče brankáře. Lepší už to bylo v 65.minutě, L.Bareš z autového vhazování našel Krátkého, ten odehrál míč na vzdálenější tyč, kde důrazný Vítek dostal míč do sítě - 1:2. Hosté se mohli dostat i do většího vedení, zvláště gólové příležitosti obou bratrů Barešů po brance přímo volali. Nestalo se, a tak přišel zákonitě trest. V 72.minutě domácí zahrávali rohový kop, při kterém brankář Středa míč pouze vyrazil na Jeřábka, který neměl problém skórovat - 2:2. Aby toho nebylo málo, v 82.minutě podcenil situaci Slavíček a domácí z rychlého protiútoku otočili vývoj utkání. V závěrečné hostující snaze o vyrovnání skórovali Kunčice ještě jednou a o výsledku bylo rozhodnuto.

Hodnocení: V utkání jsme sice nebyli lepším týmem, domácí pro vítězství udělali více, ale vypracovali jsme si více gólových příležitostí, které se nám tentokrát nepodařilo proměnit. Škoda, že se nám nepodařilo odskočit do dvoubrankového vedení, šance jsme na to měli. V utkání jsme dvakrát vedli a možná trochu netakticky a vlastními chybami jsme utkání prohráli. Jedna série sice skončila, ale to neznamená, že v sobotu v Kocbeři nemůže další začít.
Zpracoval Kafka Bohumil

Baníček - Staré Buky 5:2
(3:1)
Branky: 3x Hanák, Černý, Krátký - Suk, Prokop
Rozhodčí: Beránek - Čapek, Mlynář
Diváků: 101

Sestava: Středa - Garček, Slavíček, Brát, Pich - Vítek (72. Kafka),  Turek (85. Žďárský), Černý (63. Seidel), L. Bareš - Krátký, Hanák

Utkání začalo náporem hostujícího týmu, a tak rtyňský brankář musel být neustále v pozoru. V 5.minutě se domácí mužstvo poprvé podívalo na hostující polovinu a hned z toho byla branka - Pich rychle rozehrál míč po levé straně, Bareš narazil na Hanáka a ten hned prvním dotykem napálil míč do hostující branky - 1:0. Vskutku pěkný fotbalový moment. Z rychlého vedení se ale domácí neradovali dlouho, v 10.minutě se Kuric postavil k rozehrání standardní situace, kterou smysluplně rozehrál tak, že na zadní tyči skóroval zcela volný Suk - 1:1. Staré Buky přicestovali do Rtyně pouze s 11-ti hráči, a tak pro ně bylo velkou ztrátou zranění kapitána Viláma, již ve 13.minutě, do hry se již zkušený hráč nevrátil. V 15.minutě si chytře počínal domácí Krátký, který si všiml, že hostující brankář Wonka je daleko ze své branky a krásným dalekonosným lobem vrátil vedení zpět na domácí stranu - 2:1. Snaživý hosté se sice snažili něco s výsledkem udělat, ale bez potřebného gólového efektu. Ve 27.minutě se k rozehrání přímého kopu z dobrých 35-ti metrů postavil Hanák a prudkou ranou vymetl šibenici Wonkovi branky - 3:1. Na obou stranách se střídala akce za akcí, ale v koncovkách buď střelci selhali nebo brankáři přispěchali s dobrým zákrokem.
Vstup do druhé poločasu vyšel parádně domácímu týmu, kteří po kombinaci na pravé straně vyšachovali hostující obranu a zakončující Černý zachoval klid a vstřelil důležitou branku - 4:1. Po tomto gólu přišlo na domácí straně k mírnému uspokojení s průběžným stavem, a tak se o slovo hlásili opět hosté. V 50.minutě Kuric orazítkoval břevno domácí svatyně, záhy dvě velké šance zahodil Prokop, poté opět Kuric netrefil ve slibné příležitosti branku a vše zakončil Prokop, kdy po pěkné akci mířil do tyče. Pak opět zahrozili rtyňští, ale Wonka v brance předvedl pohotový zákrok. Další varování pro domácí přišlo z kopaček aktivního Prokopa, který ve velké šanci překopl branku. Přesto se hosté dočkali snížení a to zásluhou Prokopa, který proměnil pokutový kop za faul na Mucudise - 4:2. Ale hostující jiskřička naděje na nějaký bodový export zhasla záhy, jelikož se penalta pískala i ve prospěch domácího Baníku, pokutový kop proměnil Hanák a završil tak své povedené sobotní představení svojí třetí brankou - 5:2. Utkání se poté jen dohrálo a domácí borci si mohli vychutnat zaslouženého potlesku domácích příznivců.

Hodnocení: V utkání hráči splnili taktiku, se kterou do zápasu vstupovali, čili zodpovědný a poctivý týmový přístup, a to i v situacích, když se zrovna někomu něco nepovede. Hrajeme disciplinovaně a pokud se nám podaří vstřelit úvodní branku, má to soupeř hodně složité. Utkání se divákům muselo líbit, furt se na hřišti něco dělo a střelci nabídli divákům hezké branky, kvůli kterým se vyplatí chodit na fotbal. Baníček se sice vyhřívá na prvním místě přeboru, ale následující dva venkovní zápasy teprve prověří, jak na tom opravdu jsme, a to nejenom po fotbalové stránce.

zpracoval Kafka Bohumil

Vrchlabí B - Baníček 0:2 (0:2)
 hráno v Dolní Branné

Branky: Luboš a Béda Barešovi
Sestava: Středa - J. Frýba, Slavíček, Brát (C), Pich - Vítek (63. Seidel), Kafka, Hanák, L. Bareš (83. Garček) - Krátky, B. Bareš

Utkání řídila trojce excelentních benjamínků z OP Jičín, perfektně odvedená práce.

Do utkání jsme vstoupili s jasným cílem, prodloužit naší vítěznou sérii a nadále se udržet v popředí tabulky OP.
Vstup nám vyšel, po úvodních zastřelovacích pokusech se v 16. minutě prosadil po svém typickém náběhu z levé strany Luboš Bareš, jeho křižná střela před brankářem na mokrém terénu skočila a míč poprvé rozvlnil síť domácího mužstva - 0:1. I nadále se hrál vyrovnaný fotbal, my jsme se drželi převážně gólového receptu, kdy si na nedostatek pohybu nemohl stěžovat střelec první branky. Ve 26.minutě perfektním průnikem do velkého vápna od rohového praporku mezi dvěma beky předložil Filip Krátký přihrávku klukům Barešovým, a snad aby nebyly v rodině spory, Luboš nechal zodpovědnost na Bédovi, který s klidem zkušeného střelce z blízka zvýšil na 0:2. Nutné podotknout, že domácí mohli dvakrát skórovat, nejprve po špatné domluvě mezi naším brankářem a stoperem stříle mimo na odkrytou branku z úhlu domácí útočník a prakticky sám na Pavla Středu šel další hráč Vrchlabí po hrubce v rozehrávce na naší levé straně, s tvrdou střelou si však náš brankář poradil a skóre se do poločasu už nezměnilo.
V druhé půlce jsme se snažili držet míč na našich kopačkách, tak aby se soupeř nedostával do tlaku, protože obdržená branka by mohla přinést zbytečně moc vzruchu. V 64. minutě se střídající žolík Martin Seidel řítil na branku, ale místo zakončení volil přihrávku na Bohouše Kafku, s jeho střelou si poradil domácí brankář. O pár minut  později vstřelil parádní branku Jarda Pich, která nebyla uznána pro faul na brankáře. A když v posledních minutách neproměnil po uvolnění dalším střídajícím hráčem Petrem Garčekem Timy Seidel svoji druhou brankovou příležitost, skončilo utkání naším vítězstvím s výsledkem z první půlky.
Hráči Baníčku se prezentovali opět poctivým a zodpovědným týmovým výkonem, za což jim je odměnou, již šesté tříbodové vítězství v řadě!!! Výsledek je pozvánkou pro všechny naše fanoušky, které tímto zveme na další domácí utkání - v sobotu 29/9 přijedou se svými fans Staré Buky.

FK Poříčí u Trutnova - Baníček 2:6 (0:3)

Branky: Chaloupka, Horák – Krátký 2, Černý, B. Bareš, Kafka, Žďárský.
Rozhodčí: Pelc.
ŽK: 2:2. Diváků: 80.
Sestava: Středa -
Garček, Slavíček, Brát (90.Seidel), Pich - Vítek, Černý, R. Turek, L. Bareš (82.Balcar) - B. Bareš (60. Kafka), Krátký (86. Žďárský)

Domácí mysleli po dvou domácích porážkách konečně na vítězství, ale v cestě jim dnes stál soupeř, který v posledních třech kolech zvítězil. Poříčí si od úvodních minut vypracovalo územní převahu a 25 minut bylo na hřišti lepším týmem. Pozorná hra hostů vycházela z dobře organizované obrany, se kterou si domácí nevěděli rady. Poté se hra otočil a hosté se nastěhovali na polovinu domácích. Ve 35.minutě vyslal Krátký do samostatného úniku B.Bareše, ten ale těsně minul domácí branku. Ve 37.minutě zahrával hostující Černý standartní situaci a pěkná přízemní střela zapadla přímo k tyči - 0:1. O dvě minuty později vyrobila domácí obrana ve snaze zahrát malou domů obrovskou chybu, čehož využil B.Bareš a zvýšil hostující vedení - 0:2. A to když ve 42.minutě po vyšachování domácí obrany Krátký doklepával pouze do prázdné branky, bylo to najednou o tři branky - 0:3.
Do druhého poločasu domácí přeskupili řady a v touze pokusit se něco udělat s výsledkem, zatlačili hosty před jejich branku. Několik velkých závarů v pokutovém území ještě hosté dokázali uhasit, ale na Chaloupkovu střelu z 57.minuty z hranice vápna zareagovat nedokázali - 1:3. Poříčí po snížení ještě více vycítilo svoji šanci po zvratu v utkání, ale svým druhým gólem v utkání je v 66.minutě zmrazil Krátký 1:4. Přesto se domácí nevzdávali a dále zle zatápěli před rtyňskou brankou. Jiskřičku naděje jim vykřesal v 78.minutě hlavou Horák po rohovém kopu - 2:4. V 83.minutě si v pokutovém území nerozuměli Valenta s Horákem čehož využil hostující Kafka a vrátil rtyňským opět třígólové vedení - 2:5. V 90.minutě vypracoval Černý gólovku pro Žďárského a ten hlavou definitivně rozhodl o vítěztví Baníku Rtyně.

Hodnocení: O osudu dnešního utkání rozhodla v první řadě velice produktivní pětiminutovka ze závěru prvního poločasu, ve kterém Baník vstřelil tři branky a v druhé řadě hrubé chyby v domácí obraně. Ve druhém poločase vrhlo Poříčí vše do útoku, a zde je potřeba ocenit hostující bojovnost, která Baník provází když je zrovna soupeř na koni. V poslední řadě je potřeba zmínit výkon brankáře Středy, který chytá v dobré pohodě a dokáže mužstvo v nepříjemných chvílích podržet. Rtyně tak natáhla sérii neporazitelnosti na čtyři utkání, kterou jistě nebude chtít přerušit ani příští týden v domácím zápase, na který zveme naše fanoušky. Zápas ale začíná 0:0 a k tomu je potřeba i tak přistoupit! Utkání má výkop v 17:00 hod.

Baníček - MFK Trutnov "B" 3:0 (0:0)

Branky: Dušan Brát, Luboš Bareš, Martin Hofman
ŽK: 0/1 pochvala za disciplinovanost....

Sestava: Středa - Kafka (60. Hanák), Slavíček, Brát (K), Garček - Bareš L., Turek R., Černý, Vítek - Krátký, Bareš B. (82. Hofman).

Od úvodního hvizdu se oba týmy snažily hrát slušný kombinační fotbal. Domácí hráči sice vstoupili do utkání s respektem, ale byli to právě oni, kdo si vypracoval gólové příležitosti. Šance Krátkého a B. Bareše sice měli gólové parametry, ale skóre se zatím nijak neměnilo. O obrovské vzrušení se postaral domácí Černý, a to když si v pokutovém území pohrál s obranou, tak už diváci zvedali ruce nad hlavu, přesto se domácí špílmachr rozhodl svoji akci vyšpekrovat tak, že si mazácky položil i brankáře, ale jeho střela pouze zazvonila o tyč jako na znamení konce školních prázdnin. Nádherný okamžik pro diváky, méně pro trenéry. Hosté se dobře pohybovali, snažili se nečím překvapit, ale vyjma jediné příležitosti se do vážného ohrožení domácí branky nedostali. A tak spíše hrozili z rohových nebo přímých kopů, ale všechny takové míče dokázal posbírat brankář Středa.
Do druhého poločasu si domácí přáli hlavně více klidu do zakončení a odměnit diváky nějakým gólem. Netrvalo to ani příliš dlouho, ve 47.minutě vzal zodpovědnost na sebe kapitán Dušan Brát, který dokázal vstřelit úvodní branku utkání přímo z rohového kopu - 1:0. To nebylo ale vše, nadšeně bojující domácí vůbec nepustili hosty do hry a v 57. minutě předvedli nádhernou akci po levé straně, kdy L. Bareš obešel i gólmana a z těžkého úhlu vstřelil druhou branku - 2:0. Poté postupně rtynští hru rozdrobili, zatáhli se na svou půli a čekali na brejkové situace. Ty vývojem utkání přicházely a přímo volaly pro zvýšení skóre, ale postupně dvakrát B. Bareš, Krátký ani Černý neuspěli a tak věřmě, že jejich čas přijde v jiných zápasech. Na hostující straně měl blízko ke skórování Kulda, ale několik centimetrů mu k zakončení scházelo. Na závěrečných několik minut se do hry dostal i dorostenec Hofman a tomu na rozdíl od svých zkušenějších kolegů klid v zakončení nescházel, proti vyběhnutí brankáře si počínal natolik zkušeně, že jeho oblouček skončil v síti - 3:0.

Baník si tak připsal po bojovném, kolektivním a v druhém poločase taktickém výkonu cenné vítězství na soupeřem, který sice dnes neměl svůj den, přesto se jeho kvality v průběhu sezóny jistě potvrdí. Dnes museli přiznivci domácího oddílu odcházet zcela spokojeni. K úplné spokojenosti by bylo dobré potvrdit dnešní vítězství bodovým exportem ze hřiště v Poříčí, kde nás příští víkend rozhodně nečeká lehké utkání.

zpracoval: Kafka Bohumil

Vítězná - Baníček 0:1 (0:1)

Branka: 40.min. Zbyněk Vítek
ŽK: Černý, Krátký, Kafka, Slavíček

Sestava:
Středa - Frýba, Slavíček, Brát (K), Pich - Kafka (46. Bareš L.), Turek R., Černý, Vítek - Krátký, Bareš B. (85. Garček)
V první půlce domácí hráči nastřelili dvakrát tyč a díky výbornému zákroku  Pavla Středy při trestném kopu Robka, který směřoval téměř do šibenice, jsme přežili bez inkasované branky úvodní půlhodinku. Tu jsme završili dvěmi naprosto zbytečnými žlutými kartami po neodpískanému faulu na Filipa Krátkého pravděpodobně už v šestnátce domácích, obě za protesty. Do této chvíle nám chyběla rozehrávka, dlouhé nákopy v pohodě sbírala stoperské dvojce domácích nikým neatakována. Následně jsme hru začali vyrovnávat a dvě pěkné střely Radka Turka z hranice vápna byly pro domácí varováním. Ve 40. vyvezl míč po pravé straně Bohouš Kafka a pře dvojci útočníků se míč dostal až k osamocenému Zbyňkovi Vítkovi, s klidem kanonýra poslal levačkou balon do sítě, 0-1.
Druhých 45. minut jsme se již soustředili výhradně na fotbal a naší hře to výrazně prospělo. Byla otázka času, kdy přidáme další branky, protože šancí bylo požehnaně, ale naše útočné duo si pravděpodobně nechává střelecký prach na další kola, a tak jsme se do poslední minuty museli obávat o výsledek. Domácí si však v druhé půlce nevypracovali jedinou šanci, což potvrdilo výbornou defenzivní činnost nejen obranné čtveřice, ale i celé zálohy  a své si dozadu odvedl i útok.

Výkon rozhodně nebyl bezchybný, ale mužstvo ukázalo srdíčko a chuť bojovat do poslední minut. Nicméně ke zlepšení je toho ještě spousta a až narazíme v dalším kole na trutnovské Béčko, tak by se nám podobný přístup v první půlce a nedůraz v zakončení nemusel vyplatit - varování z prvního kola je ještě v živé paměti.
Pokud si někdo zaslouží vyzdvihnout za svůj výkon, tak je to Jarda Pich s Radkem Černým  a samozřejmě střelec naší branky Zbyněk Vítek, na kterém je vidět jeho pracovitost v tréninku, ta branka byla odměnou.

This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?